Uitslagen FIE en EFC - 27/3/2026 - 29/3/2026
Uitslagen FIE en EFC - 27/3/2026 - 29/3/2026
Uitslagen FIE en EFC - 27/3/2026 - 29/3/2026
Wat zijn integriteitsschendingen?
Onder integriteit verstaan we het open, eerlijk en transparant je sport
uitvoeren. Er zijn verschillende vormen van integriteitsschendingen. In de
sportcontext hebben we het over grensoverschrijdend gedrag, doping,
matchfixing, bestuurlijke en financiële integriteit. Grensoverschrijdend gedrag
komt voor in de vorm van pesten, intimidatie, discriminatie, agressie, geweld
en seksuele intimidatie.
Sport zou voor iedereen prettig, plezierig en veilig moeten zijn. Sociale veiligheid levert een positieve bijdrage aan de sfeer en een positieve sportcultuur. Daarom willen we met onze schermverenigingen hard werken aan een sociaal veilige sport, waar geen ruimte is voor grensoverschrijdend gedrag. De 4 v's helpen hierbij. Clubs die voldoen aan de 4 v's voor veiligheid hebben een goed fundament voor een veilige sportomgeving. En dat is belangrijk, want hiermee bouwen we samen verder aan een veilige sport en een fijne sportplek
De KNAS vindt dat iedereen moet kunnen genieten van sport. Daarom zetten wij in op een veilige sportomgeving. Een veilige sportomgeving gaat over het creëren en in stand houden van een positieve sportcultuur en daarmee ook over het tegengaan van integriteitsschendingen in de sport zoals grensoverschrijdend gedrag, seksuele intimidatie, financiële integriteitsschendingen, matchfixing en doping. Integriteit gaat over het bevorderen van de waarden die in de sport gezamenlijk zijn aangenomen; open, eerlijk en veilig en waarbij voorkomen
Met verdriet hebben wij kennisgenomen van het overlijden van Pim van Gilst. Hoewel Pim de laatste jaren minder actief betrokken was bij het schermen, blijft zijn inzet en betrokkenheid in de herinnering van velen voortleven.
Van maandag 13 april om 9.00 uur t/m vrijdag 17 april 17.00 uur kunnen sportclubs en ondernemende sportaanbieders weer ondersteuningsbudget aanvragen via deze pagina.
Het gaat om € 449,- per club. Clubs kunnen dit budget bijvoorbeeld inzetten voor verduurzaming, om iets terug te doen voor vrijwilligers en professionals of om aan de slag te gaan met inclusie of sociale veiligheid. Er is beperkt budget beschikbaar.
Mocht je het nog niet weten: onze vereniging bestaat dit schermseizoen 25 jaar! Net als bij ons 15-jarig bestaan gaan wij dit vieren met een schermtoernooi voor equipes. Op 7 juni aanstaande organiseren wij in Sportcentrum de Trits in Baarn een groot toernooi waaraan (hopelijk) veel clubs zullen deelnemen.
Van 25 t/m 28 april vindt het EK U23 plaats in Cagliari, Italië.
De volgende schermers zijn geselecteerd:
Degen dames (individueel en equipe)
Sophie Reesinck
Ona Koning
Ramina Mansurova
Heren Degen (individueel en equipe)
Konrad Veenenbos
Jesse Pieper
Preston Stroop
Kyano Pieters
Uitslagen FIE en EFC - 19/3/2026 - 22/3/2026
De Algemene Ledenvergadering van de Koninklijke Nederlandse Algemene Schermbond wordt gehouden op:
Zaterdag 25 april 2026
Locatie:
Bondsbureau KNAS
Kelvinbaan 48
3439 MT Nieuwegein
De vergaderstukken worden op deze webpagina gepubliceerd.
Uitslagen FIE en EFC - 14/3/2026 - 15/3/2026
Uitslagen FIE en EFC - 7/3/2026 - 8/3/2026
Afgelopen zondag heeft bestuurslid Leon Pijnappel tijdens het Keizer Karel
Toernooi een bijzondere onderscheiding ontvangen. In het bijzijn van meer dan
170 schermers, vrienden en familieleden, werd hij benoemd tot Ridder in de Orde
van Oranje-Nassau.
De bijbehorende versierselen werden uitgereikt door burgemeester Mark Slinkman